Tworzenie Animacji AI – Praktyczny Przewodnik

jaTemat sztucznej inteligencji jest obecnie na ustach wszystkich. Dla niektórych to rewolucja pełna ekscytacji, dla innych zaś obawa o utratę pracy. Jedno jest pewne – tej machiny nie da się już zatrzymać. Osobiście, jako właściciel studia filmowego i twórca animacji reklamowych, uważam, że nie ma powodu do obaw, a wszelkie udogodnienia, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja, warto wykorzystać.

Z tego tekstu dowiesz się jak zacząć przygodę z AI a jeśli jesteś klientem, to dowiesz się jak możesz zminimalizować koszty własnej animacji.

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję do tworzenia animacji 3D?

  1. Pisanie Scenariuszy z Chat GPT: Świetnym narzędziem do pisania scenariuszy do animacji jest Chat GPT. Choć może mieć pewne wady w uzyskiwaniu konkretnych informacji, to jeśli chodzi o opowiadania, jest potężnym narzędziem. Kiedy już mamy pomysł, przechodzimy do kolejnego kroku.
  2. Generowanie Grafiki z Adobe Firefly: Usługa Adobe Firefly, dostępna w pełnym pakiecie Creative Cloud, to genialne narzędzie do generowania grafik i zdjęć. Automatyczne usuwanie tła czy tworzenie przezroczystego PNG zaoszczędza mnóstwo czasu. Należy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach, takich jak brak generowania twarzy znanych osób, co wynika prawdopodobnie z korzystania Adobe z własnej usługi Adobe Stock, zapewne w celu uniknięcia problemów związanych z prawami autorskimi.
  3. Kluczowy Aspekt: Odpowiedni Prompt: Kluczowym elementem przy generowaniu grafiki jest odpowiedni Prompt, czyli fragment tekstu, który instruuje system AI, co ma wygenerować. Wybór słów ma ogromne znaczenie, ale istnieją strony z Prompt Search, gdzie ludzie dzielą się swoimi promptami, co może być pomocne szczególnie na początku naszej przygody.
  4. Korzystanie z Generative Fill w Photoshopie: Najnowsza wersja Adobe Photoshop jest wyposażona w niesamowitą funkcję – Generative Fill. Pozwala ona na dodawanie, usuwanie obiektów czy rozszerzanie kadru, co jest szczególnie przydatne, gdy generowane grafiki wymagają drobnych poprawek.
  5. Animowanie w Adobe After Effects: Gdy już mamy gotowe grafiki i scenariusz, przechodzimy do klasycznego animowania w Adobe After Effects. Tworzenie masek, keyframes, itd. to standardowe kroki w tym procesie bez wykorzystania AI.

Podsumowując, nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, nie powinny budzić obaw. Warto śledzić zmiany i zastanowić się, jak możemy je wykorzystać dla własnej korzyści. Jeśli jesteś zainteresowany pełnym tutorialem z tego procesu lub jesteś zainteresowany współpracą, to napisz na maila michal@przetwor.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *