Cennik Animacji komputerowej – Przewodnik Krok Po Kroku

Ile kosztuje zrobienie animacji?

Średnio jest to między 6 000 a 12 000 zł za minutę animacji. Ten zakres zależy od wielu czynników, takich jak poziom szczegółów, styl animacji i ilość ruchu postaci. Oczywiście są to orientacyjne widełki, ponieważ niektóre projekty są o wiele droższe niż ta górna granica a zdarzają się również prostsze projekty w niższym budżecie.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Cennik Animacji – Na co zwrócić uwagę?

Czynniki, Które Wpływają na Koszt Animacji

Podsumowanie

Cennik Animacji – Na co zwrócić uwagę?

Cennik Animacji to jedna z pierwszych rzeczy, które pojawia się w głowie klienta, pytającego o koszt stworzenia animacji. Proces wyceny może być skomplikowany, ale z odpowiednimi informacjami i zrozumieniem, można znaleźć balans między jakością a budżetem. Jako doświadczony animator z wieloletnim doświadczeniem, mogę rzucić odrobinę światła na ten temat.

Czynniki, Które Wpływają na Koszt Animacji

⦁ Długość Animacji – O tym było już wcześniej, ale warto to podkreślić, czas trwania animacji jest bezpośrednio powiązany z kosztami. Każda minuta animacji wymaga pewnej liczby godzin pracy, co odbija się na ostatecznej wycenie.

⦁ Styl Animacji i Poziom Szczegółów – Różne style animacji mają różne koszty. Z mojego doświadczenia powiem, że o wiele prościej robi się animacje infografik, animowane plansze, niż typową animację 2d z postaciami i rozbudowanym światem dookoła.

⦁ Nagranie Lektora i Ścieżka Dźwiękowa – Dodanie lektora, a także ścieżki dźwiękowej, wpływają na koszty. Lektor może kosztować od 900 do 1 800 zł, w zależności od wybranego głosu. Muzyka natomiast to średnio 300 PLN w górę. Jednak tutaj warto zauważyć, że sporo agencji jest na stałych subskrypcjach i może być sytuacja, że taka muzyka nawet nie będzie liczona dodatkowo a będzie już zawarta w ogólnej wycenie.

⦁ Dopracowanie Scenariusza i Storyboardu – Scenariusz każdy wie co to jest, storyboard to po prostu obrazowe przedstawienie scenariusza. Im bardziej skomplikowany scenariusz i storyboard, tym więcej pracy jest wymagane, co wpływa na koszty przygotowania animacji. Scenariusz może kosztować od 800 do 1 800 zł.

Z reguły wiem, że klienci mają już pewien brief przygotowany z tym co chcieliby przekazać w animacji. Często taki tekst wymaga dosłownie lekkich korekt, dlatego scenariusz nie zawsze będzie doliczany. Warto jeszcze dodać, że jeśli macie gotowy tekst do animacji, to przeczytajcie go razem z włączonym stoperem, będziecie wtedy wiedzieli jak długa będzie animacja. Szczególnie jest to przydatne jeśli chcecie się zmieścić w konkretnym czasie.

⦁ Indywidualne Wymagania Klienta – Jeśli masz szczególne oczekiwania, takie jak dodatkowe wersje językowe, krótsze wersje animacji, czy specjalne efekty, możesz spodziewać się dodatkowych kosztów.

Polecam również inny artykuł na temat animacji reklamowej, gdzie tłumaczę jakie są jej profity i jakie rozwiązanie najlepiej wybrać dla swojego biznesu:

Podsumowanie

Warto podkreślić, że wiele firm jest otwartych na negocjacje i dostosowywanie wyceny w zależności od Twojego budżetu. Rozmawiaj z wykonawcą, określ swoje oczekiwania, a być może uda się dostosować projekt do Twoich możliwości finansowych.
Wycena animacji to proces, który obejmuje wiele zmiennych. Zrozumienie, jakie czynniki wpływają na koszty, pomoże Ci lepiej ocenić, co jest dla Ciebie kluczowe w projekcie, a co może być dostosowane, aby zmieścić się w budżecie. Rozmowa z wykonawcą jest kluczowa – dzięki temu możesz doprecyzować szczegóły i uzyskać dokładną wycenę, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Jako Studio Animacji Przetwor.com mogę pomóc przy stworzeniu Twojej animacji, zachęcam do kontaktu: michal@przetwor.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *