Jak osiągnąć 10 milionów wyświetleń na social media bez płacenia za reklamy?

Jeśli prowadzisz biznes, pewnie wiesz, jak ważne jest dotarcie do szerokiej i zainteresowanej publiczności. Nie wystarczy tylko stworzyć świetny content (film czy animację), trzeba je też odpowiednio zaprezentować i wypromować. W tym celu wiele osób korzysta z popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy TikTok. Jednak nie zawsze jest to łatwe i skuteczne. Dlaczego? I co zrobić, aby to zmienić? W tym artykule postaram się odpowiedzieć na te pytania i pokazać ci niesamowite rozwiązanie, które pozwoli ci osiągnąć miliony wyświetleń niewielkim kosztem.

W tym artykule dowiesz się:

Dlaczego social media nie są idealne dla twórców animacji?

Co to jest Giphy i dlaczego warto z niego korzystać?

Jak skutecznie tworzyć i promować gify na Giphy?

Jakie korzyści płyną z używania Giphy dla twórców animacji?

Podsumowanie

Dlaczego social media nie są idealne dla twórców animacji?

Social media mają wiele zalet, ale mają też swoje wady. Jedną z nich jest to, że są bardzo konkurencyjne i wymagające. Obecnie social media patrzą wnikliwie, jak widzowie odbierają twój content i jeśli czas zaangażowania, lajki lub inne parametry nie grają, to twój film dobije do tych 100-200 osób w szybkim tempie i przestanie być polecany. Aby temu zapobiec, musisz dbać o jakość, oryginalność i dopasowanie do odbiorców swoich animacji. Musisz też regularnie publikować nowe treści i angażować się w interakcje z użytkownikami. To wszystko zajmuje sporo czasu i energii, które mogłyby być lepiej wykorzystane na tworzenie kolejnych animacji.

W takim wypadku na ratunek przychodzą płatne reklamy. Póki płacisz, te portale będą pchać jakikolwiek content, jaki im podrzucisz. Jednak nie na każdy film czy animację chcesz kłaść pieniądze. Poza tym, płatne reklamy nie gwarantują, że ludzie będą oglądać i lubić twoje treści. Możesz trafić na nieodpowiednią grupę docelową, która nie będzie zainteresowana twoją ofertą. Możesz też narazić się na negatywne komentarze lub opinie, które zaszkodzą twojej reputacji. A co jeśli ci powiem, że możesz osiągnąć 10 milionów wyświetleń niewielkim kosztem?

Co to jest Giphy i dlaczego warto z niego korzystać?

Jest to niesamowite rozwiązanie, o którym w rzeczywistości niewiele się mówi, a mnóstwo osób z niego korzysta. Mówię tutaj o gifach, a dokładniej o portalu Giphy.com. Gify to krótkie, animowane obrazki, które często służą do wyrażania emocji, reakcji lub humoru. Są bardzo popularne w internecie i można je znaleźć na wielu stronach i aplikacjach. Można je też łatwo udostępniać i wysyłać innym osobom.

Giphy to największa platforma do tworzenia, wyszukiwania i udostępniania gifów. Jak piszą na swojej stronie, platforma Giphy ma w swojej bazie

10 miliardów gifów i ponad 1 miliard aktywnych użytkowników!

Spore liczby, prawda? Dotarcie do tych ludzi nie jest jakoś super trudne, pierwszym warunkiem jest założenie konta i ustawienie go jako konto twórcy. Na potwierdzenie czekałem kilka dni. Gdy to nastąpi, to gotowe, możesz publikować własne gify na platformie, które następnie będą mogły być wyszukane na Messengerze, Facebooku czy Instagramie. Dzięki platformie można robić również animowane naklejki na chociażby Instagram Stories.

A co najlepsze w tej platformie, to nie tnie ona tak drastycznie zasięgów, jak inne social media. Na dowód pokażę swoje własne wyniki, a podkreślę, że nie przykładałem się mocno do tego konta, publikowałem gifa, dawałem kilka powiązane z nim tagi i na tym koniec. Na przestrzeni ponad 3 lat moje 26 gifów uzyskało prawie 15 milionów wyświetleń. Jest to dla mnie niepojęty wynik, nieosiągalny przy pomocy innych stron.

Jak skutecznie tworzyć i promować gify na Giphy?

Jeżeli chcesz zacząć przygodę z Giphy i masz już założone konto twórców, to z pewnością polecam publikowanie gifów powiązanych z obecnymi świętami oraz odpowiednie używanie tagów. Osobiście przy wyszukiwaniu tagów korzystam ze strony Best Hashtags, wpisujesz w wyszukaniu jeden główny tag, a strona poleci ci kilka powiązanych tagów.

Tworzenie gifów nie jest trudne, jeśli masz już gotową animację. Możesz użyć dowolnego programu do edycji wideo, np. Adobe After Effects, i wyeksportować fragment animacji jako plik gif. Możesz też skorzystać z narzędzi online, takich jak Gif Maker na Giphy lub Ezgif. Ważne jest, aby gify były krótkie, ciekawe i łatwe do zrozumienia. Nie zapomnij też o dodaniu swojego logo lub nazwy studia, aby zwiększyć rozpoznawalność.

Promowanie gifów na Giphy polega głównie na odpowiednim tagowaniu i udostępnianiu. Im więcej tagów dodasz, tym większa szansa, że ludzie znajdą twój gif w wyszukiwarce. Pamiętaj jednak, aby tagi były związane z treścią i odbiorcami twojego gifu. Nie spamuj niepotrzebnymi lub niepasującymi tagami.

Jakie korzyści płyną z używania Giphy dla twórców animacji?

Dzięki Giphy możesz dotrzeć z twoimi pracami do szerszej i bardziej zaangażowanej publiczności. Gify są łatwe do konsumpcji i przekazują emocje i informacje w skondensowanej formie. Ludzie lubią oglądać i wysyłać sobie gify, bo to sprawia im przyjemność i ułatwia komunikację. Możesz więc wykorzystać gify do pokazania swojego stylu, talentu i kreatywności. Możesz też zwiększyć świadomość swojej marki i zbudować lojalną społeczność fanów.

Możesz też tworzyć kampanie dla siebie lub dla klientów. Gify mogą być świetnym narzędziem marketingowym, jeśli są dobrze zaprojektowane i dopasowane do celu.

Podsumowanie

Gify to świetny sposób na promowanie swojego studia animacji lub po prostu firmy na social media. Dzięki Giphy możesz dotrzeć do milionów potencjalnych klientów i fanów, bez płacenia za reklamy. Wystarczy, że stworzysz ciekawe, oryginalne i dopasowane do odbiorców gify, które pokażą twoje wartości lub emocje. Nie zapomnij też o odpowiednim tagowaniu i udostępnianiu swoich gifów na innych portalach społecznościowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak tworzyć profesjonalne i skuteczne animacje komputerowe, zapraszam cię na mój blog, gdzie znajdziesz wiele porad i inspiracji. Możesz też skontaktować się ze mną, jeśli szukasz doświadczonego i kreatywnego studia animacji: przetwor.com

Jeżeli interesuje Cię świat animacji to polecam równiez inne artykuły na tym blogu:

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu i mam nadzieję do zobaczenia w świecie gifów! 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *