4 specjały ze Szczecina

Jak stworzyłem animacje 2D o najbardziej rozpoznawalnych potrawach ze Szczecina?

Szczecin to miasto pełne smaków i tradycji. Jako urodzony i mieszkający w Szczecinie animator komputerowy, postanowiłem stworzyć krótkie filmy reklamowe, które pokazują nie tylko moje umiejętności w animacji 2D, ale także moją miłość do tego miasta i jego kuchni. W tym artykule opowiem Wam o moim projekcie „4 specjały ze Szczecina”.

1. Paprykarz szczeciński

2. Pasztecik szczeciński – obowiązkowo z czerwonym barszczem!

3. Klasyczny Frytburger

4. Lokalny trunek

Animacja logo

Podsumowanie

Paprykarz szczeciński

Paprykarz szczeciński to jedna z najbardziej znanych potraw ze Szczecina. Jest to pasta rybna z dodatkiem papryki, cebuli, pomidorów i przypraw. Można ją jeść na ciepło lub na zimno, z chlebem lub bez. Paprykarz szczeciński ma swoje korzenie w kuchni afrykańskiej i został spopularyzowany w Polsce przez marynarzy, którzy przywozili go ze swoich podróży.

Pasztecik szczeciński – obowiązkowo z czerwonym barszczem!

Pasztecik szczeciński to kolejna potrawa, która jest symbolem Szczecina. Jest to pierożek z ciasta drożdżowego, najczęściej nadziewany mięsem lub kapustą z grzybami. Pasztecik szczeciński podaje się gorący, najlepiej z czerwonym barszczem. Najpopularniejszym miejscem gdzie można go zjeść jest Bar Pasztecik mieszczący się przy al. Wojska Polskiego 46 w Szczecinie.

Klasyczny Frytburger

Klasyczny Frytburger to potrawa, która nie ma tak długiej historii jak poprzednie, ale jest równie popularna wśród mieszkańców Szczecina. Jest to burger z mielonego mięsa z frytkami i sosem w bułce. Klasyczny frytburger jest prosty w przygotowaniu i pyszny w zjedzeniu, najpopularniejszym miejscem gdzie możemy go skosztować jest oczywiście Bar Rab przy ulicy Bolesława Krzywoustego 11/13 w Szczecinie.

Lokalny trunek

Nie chce promować napojów alkoholowych, ale Szczecin jak wiele innych miast w Polsce ma również swój browar, który także postanowiłem pokazać w animacji.

Na koniec mojej animacji 2D na temat najbardziej rozpoznawalnych potraw ze Szczecina, stworzyłem animację logo, która jest hołdem dla tego miasta. Jest to kotwica z napisem Szczecin, która symbolizuje jego charakter portowy i morski.

Moja animacja logo jest prosta, ale efektowna. Chciałem pokazać, że Szczecin to miasto kolorowe i różnorodne, które ma wiele do zaoferowania.

Jeżeli spodobała się Wam ta animacja to zachęcam do sprawdzenia innej również poświęconej Szczecinowi.

Podsumowanie

W tym artykule przedstawiłem Wam mój projekt animacji 2D na temat kulinarnych najbardziej rozpoznawalnych potraw ze Szczecina. Jest to projekt, który łączy moją pasję do animacji i moją dumę z pochodzenia. Jeśli chcecie zobaczyć moje animacje, to zapraszam Was na główną stronę blog.przetwor.com, gdzie znajdziecie więcej informacji o tworzeniu animacji, a jeśli jesteście zainteresowani współpracą to zapraszam na moją główną stronę przetwor.com – oferuję reklamy animowane, tworzenie animacji 2d i tworzenie animacji 3d. Z chęcią podejmę się każdego wyzwania. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia w Szczecinie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *